Skip to content

Ohjeita näytteilleasettajalle

THE ENERGY EVENT OF FINLAND
25.-27.10.2022, Tampere

Varaa osastopaikkasi nyt!

Extranet

INFOA NÄYTTEILLEASETTAJILLE

Tervetuloa näytteilleasettajaksi Energia 2022 -tapahtumaan syksyllä 2022. Alla käytännön infoa.

Aikataulut  I  Messujen palvelukumppanit  I  Rakentamisohjeet I  Tavaralähetykset  I  Hotellit 

AIKATAULUT

Rakentaminen A ja E-hallit:
la 22.10. klo 8-18
su 23.10. klo 8-18
ma 24.10. klo 8-22

Messut avoinna:
ti 25.10. klo 9-17
ke 26.10 klo 9-17
to 27.10. klo 9-16

Osastojen huoltoaika: Tapahtumapäivinä 1 h ennen tapahtuman aukeamista.

Purkaminen:
to 27.10. klo 16.30-22 (purkamista ei saa aloittaa ennen kuin messut ovat loppuneet)
pe 28.10. klo 7-19


Messujen palvelukumppanit

Rakenteet ja kalusteet, messuosastot – Expotec Oy
Aleksi Rainevuo, p. 040 767 6397, aleksi.rainevuo@tampereenmessut.fi, www.expotec.fi

AV-tekniikka, kattoripustukset – Creative Technology Finland Oy
Kaisa Niutanen, p. 044 782 2294, kaisa.niutanen@ct-group.com
Kari Luukkonen, p. 044 782 2299, kari.luukkonen@ct-group.com, https://www.ct-group.com/fi/fi/

Ravintolapalvelut: Osastotarjoilut, ruoka- ja juomalipukkeet – Finnresta
Ruoka- ja juomaliput (kyselyt ja tilaukset): p. 040 504 0530, asiakaspalvelu@finnresta.fi
Osastotarjoilut: p. 040 560 7538, lauri.tokoi@finnresta.fi
Kokoustarjoilut: p. 040 524 3599, mari.siikanen@finnresta.fi
www.finnresta.fi

Siivous ja jätehuolto – SOL Palvelut Oy
Katja Poltojainen, p. 040 520 8872, katja.poltojainen@sol.fi, www.sol.fi

Sähkötilaukset – Messusähkö Oy
Jussi Tamminen, p. 044 366 6080, messusahko@messusahko.fi

Logistiikkapalvelut – Suomen Messulogistiikka Oy
Erkki Koski, puh. 040 546 9555, erkki.koski@smlog.fi, www.smlog.fi

Internet-messuliittymät – Tietokeskus Finland Oy
Juha Mäkinen, p. 0500 829 324, messut.myynti@tietokeskus.fi, www.tietokeskus.fi
Tapahtuma-aikainen päivystys: 044 755 2290

Vihersomisteet – Vihersisustus Bueno Oy
Johanna Helin, p. 050 911 3417, johanna.helin@bueno.fi, www.bueno.fi

Tiedonkeruu, kyselylomakkeet – ContactMate Events
p. 0207 856 700, myynti@contactmate.fi, www.contactmate.fi

LVI-työt ja paineilma – Are Oy
Viljo Mäkkylä, 040 3006954, viljo.makkyla@are.fi


Ohjeita rakentamiseen

Lue ohjeistus tästä >>


Tavaralähetykset

Toimitusosoite:
Näytteilleasettajan nimi ja osastonumero c/o SMLog
TESC // Energia 2022
Ilmailunkatu 20
33900 TAMPERE


Hotellit, joista näytteilleasettajille varattu kiintiöt

Varaamiseen tarvitset kiintiökoodin, jonka saat asiakaspalvelusta:
p. 010 830 0800, asiakaspalvelu@expomark.fi.

  • Holiday Club Tampereen Kylpylä, Lapinniemenranta 12, Tampere, p. 030 68 70 000, hotellimyynti.tampere@holidayclub.fi
  • Hotel Hermica, Insinöörinkatu 78, Tampere, p. 03 365 1111, sales@hermica.fi
  • Lapland Hotels Tampere, Yliopistonkatu 44, Tampere, p. 03 383 0000, tampere@laplandhotels.com
  • Radisson Blu Grand Hotel Tammer, Satakunnankatu 13, Tampere, p. 020 123 632 / 020 1234 700, reservations.finland@radissonblu.com
  • Scandic Hotel Rosendahl, Pyynikintie 13, 33230 Tampere, p. 03 244 1111, rosendahl@scandichotels.com
  • Sokos Hotel Ilves, Hatanpäänvaltatie 1, Tampere, p. 020 1234 631 / 020 1234 600, sokos.hotels@sok.fi
  • Solo Sokos Hotel Torni Tampere, Ratapihankatu 43, Tampere, p. 020 1234 634 / 020 1234 600, sokos.hotels@sok.fi
  • Original Sokos Hotel Villa, Sumeliuksenkatu 14, 33100 Tampere, p. 020 1234 633 / 020 1234 600, sokos.hotels@sok.fi
  • Courtyard Tampere City, Yliopistonkatu 57, Tampere, p. 050 309 9797, sales@courtyardtamperecity.com

Tarjouspyyntö osastopaikasta